De bekering van Paulus

De bekering van Paulus door een onbekende Nederlandse of Duitse kunstenaar, ca. 1530-1550. Achterglasschildering naar een prent van Lucas van Leyden (1494-1533) uit 1509. 

Op de achtergrond is te zien hoe de Christenvervolger Saulus door een lichtflits uit de hemel getroffen wordt en een stem hoort die zegt: ‘Saulus, waarom vervolgt gij mij?’. Saulus wordt met blindheid geslagen, op de voorgrond begeleiden zijn metgezellen hem naar Damascus. Daar bekeert hij zich en noemt zich voortaan Paulus. 
Het schilderij is in een bijzondere techniek geschilderd: achter glas waarbij de kleuren in omgekeerde volgorde worden aangebracht.

29,5 x 33 cm. Inv.nr. 348

0348 Bekering

Gratis Audiotour App Kasteel Huis Bergh

Kasteel Huis Bergh is enorm rijk aan verhalen: of het nu gaat over de kunst of de historie. Er is in de 800 jaar dat Kasteel Huis Bergh oud is veel gebeurd en hier is dan ook veel over te vertellen. De verhalen over de rijke historie van Kasteel Huis Bergh zijn te beluisteren in onze audiotour door het kasteel.

U ontdekt het
bij Huis Bergh

Kom langs in ons kasteel en ervaar Huis Bergh. Laat u verwonderen door de rijke geschiedenis en boek uw ticket eenvoudig en snel.