HOME > BEZOEKERSINFORMATIE > OPENINGSTIJDEN > RONDLEIDINGEN
De geschiedenisrondleiding gaat door het hele kasteel en is ook inclusief een torenbeklimming. U leert alles over de geschiedenis van Huis Bergh en haar bewoners. Als kers op de taart gaat u ook de toren in, langs de wapenkamer en de muntenkamer, en kunt u vanaf de toren uitkijken over het prachtige gebied rondom Huis Bergh!
In juli en augustus: dinsdag t/m vrijdag om 11.00 uur.
Huis Bergh staat bekend als een van de grootste en best bewaarde middeleeuwse kastelen van Nederland. Wat minder mensen weten is dat bij dit kasteel de oudst gedocumenteerde tuin van Nederland ligt. Wij bieden de bezoekers de kans het landgoed deze zomer te ontdekken aan de hand van een gids die er alles over kan vertellen!
Van april t/m september elke zondag om 11.00 uur en in juli en augustus elke dinsdag om 14.30 uur.
Kosten: € 5,- p.p. incl. boekje oudste tuin.
Bij de Muntslag wordt u opgehaald op de voorburcht van het kasteel door een heuse muntmeester. U gaat vervolgens met hem naar het Muntgebouw, waar nog tot 1582 munten zijn geslagen. U leert alles over de geschiedenis van het muntrecht en de muntslag op Huis Bergh. Tot slot mag u zelf een munt slaan!
Van april t/m september elke zondag om 14.00 en 15.30 uur. In juli en augustus ook elke donderdag om 14.00 en 15.30 uur.
Kosten: € 5,- p.p.
Kasteel Huis Bergh is enorm rijk aan verhalen: of het nu gaat over de kunst, de historie of de tuinen. Er is in de 800 jaar dat Kasteel Huis Bergh oud is veel gebeurd en hier is dan ook veel over te vertellen. De verhalen over de rijke historie, de bijzondere kunstverzameling en de herstelde tuinen van Kasteel Huis Bergh zijn te beluisteren in verschillende audiotours voor jong en oud. Verkrijgbaar in het kasteel of te downloaden in de app. Kom en beleef geschiedenis opnieuw!
In kasteel Huis Bergh in ‘s-Heerenberg kunt u uw gasten vorstelijk ontvangen. Met wapperende vlaggen, een koninklijk onthaal op de ophaalbrug en warm welkom in de imposante ontvangsthal.